ODAK DENİM

1999’da Arif Köseoğlu ve Burhan Şahintürk tarafından İstanbul’da kurulan Odak Denim,
kumaş pazarında satış ve pazarlama faaliyetleri gösteren köklü bir firmadır.

Arif Köseoğlu

Uzun yıllar kendini sürekli geliştirerek ve yenileyerek iç piyasada büyük başarılar elde eden Odak Denim yaklaşık 20 yılın sonunda tüm dünya ülkeleri ile ticaret yapacak güce kavuşmuştur. Bu kapsamda İngiltere ve İspanya’da ofislerini açan marka ayrıca Asya, Avrupa, Afrika ve Amerika’ya kadar geniş alanda birçok Dünya ülkesine ihracat ve ithalat yapmaktadır.

Sefaköy’de kendisine  ait 5.000 m2 büyüklüğünde serbest depo bulunan Odak Denim toplam 10.000 m2 üzerinde kapalı alanda 3 farklı antrepo ile çalışmaktadır.

Odak Denim çatısı altında 50’nin üzerinde çalışanı ile yıllık 15 milyon metrenin üzerinde satış yapılmaktadır. Bunun yaklaşık 10 milyon metresi İhracat pazarına gitmektedir. İş hacmini sürekli olarak genişleyen Odak Denim’in  5 milyon metreye kadar anında tedarik kapasitesi bulunmaktadır.

Anında tedarik kapasitesi, dinamik kadrosu, yenilikçi ürünleri sunması ve anında tedarik gibi güçlü yönleri bulunan Odak Denim dünya çapında tanınmış birçok marka ile çalışmaktadır.

Odak Denim Ofisi

İhracattaki büyük başarılarının ödülü olarak 16/17/18 yıllarında İTKİB tarafından bronz başarı sertifikasını bunun yanında yine 2018 yılında  9001:2015 İSO kalite ödülünü almıştır.  Sürdürebilirlik kavramına önem veren firmanın BCI üyeliği bulunmaktadır.

En kaliteli , en yenilikçi ürünleri üretme ve bu ürünleri anında tedarik etme vizyonunu benimseyen Odak Denim’in yeni dönem hedefi ise dünya çapında bilinen en kaliteli kumaş tedarikçisi olmaktır.